Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.


Join the forum, it's quick and easy

Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

+5
Berta
brajki
LatZee
Ogulin
win32
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 pet lis 08, 2010 8:41 pm

Trenutno igram samo sa jednim likom, Lore master, lvl. 20.

No ne kuzim neke stvari....nrpr. hobby. Pod hobby mi je ribolov!? Ne sjecam se da sam odabrao neki ribolov, ali ok.

Dalje.....crafting? Ne kuzim ga uopce. lol!

Skupilo mi se more recepata, a ne znam ni vise kuda cu sa njima....a i skuzio sam da sam "postao" explorer! lol!

Najgore mi je sto ne znam kako da si malo "nabrijem" oruzje i "oklop" (ako se ovo sto ja nosim kao LM moze zvati oklopom)....

Ono, trebam mjesta po torbama a ne znam kuda da strpam recepte jer ih ne zelim "utopit" ako ce mi trebat...ista stvar je i sa nekim cudnim predmetima koje nalazim ponekad okolo kao npr."finger bone" i sl.

Znam da je ovo najjaci n00b post na forumu, ali me zanima ovo i nemam ni volje dalje igrati dok ne skuzim sta i kako ide 100%.

Hehehe...ipak cu i dalje rijesavati questove u slobodno vrijeme, ali mi se cini da ne koristim ni 50% mogucnosti u igri.

Netko je rekao da cu moci kupiti konja na 20 levelu!? Hmm...jos uvijek mi to nigdje nije ponudeno.

Dali cu moci kasnije koristiti i npr. "medium armour" ili sam sa LM-m osuden na "light" verzije armoura?

Evo i screenshot dijela stvari pa ako mi mozete pomoci bio bih jako zahvalan:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozz i vidimo se na Eldaru! cheers
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost pet lis 08, 2010 10:31 pm

Recepti se djele na vise vrsta npr onaj sa kacigom nekom to ti je za metalworkera... explorer je dobar zbog skupljanja ruda i drva te moze obradit koze i napraviti armor.( za tailora su ti recepti ony sa nekakvim koncem nacrtanim u bag5) Za explorera ti treaju prospectors,tailors i foresters tools ovi ostali ne. eto kolko sam mogo nadam se da sam pomogo Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost sub lis 09, 2010 12:37 am

Ok...da krenemo:

Crafting...explorer:
Tailor, Forester i Prospector.

Za tailor ti trebaju recepti, i tu imaš recepte od Tier 1 do Tier 6.
Ne možeš pročitati recepte od nekog tiera ako nisi predhodno doterao taj tier na master...to radiš prerađivanjem kože koju skupljaš ubijanjem životinja u Foresteru i onda od te PRERAĐENE kože radiš komponente u TAILORingu.

Prospectorom kopaš rude, na Tier 1 kopaš copper i tin ore i njih ideš topiti (SMELTING) na forgeu. Forge imaš u Craft Hallu u Bree Townu, Celondimu, Thorins Hallu i Michel Delvingu. Kad smeltaš dovoljno coppera i tina na Tier 1 ideš na kopanje Barrows Iron Ore i SIlvera itd.

Samim rješavanjem Questova dobijat ćeš postepeno sve bolje i bolje iteme za svog Lm-a. A možeš i meni poslat ingame mail na MORDARIA pa da ti ja skrojim nešto od obleke, nemoj zaboravit napisat koji si lvl.

Što se tiče inventorija, sve stvari tipa bone finger, prebijenih oklopa, nogica, ušiju od svakakve živine prodaješ VENDORIMA...to ti je izvor love.

Ako nisi skontao imaš banku...u njoj imaš chest sa 30 mjesta...dakle tamo ostavljaj stvari koje ne trebaš.

Te recepte koje si ti nabavio i nosiš sa sobom, možeš slobodno vendoru prodat, osim onih koji su SINGLE USE...njih možeš staviti na Auction House i zaradit koji dinar. Sve te recepte kad ih budeš trebao imap kupiti za 4-5 silvera, ne isplati ih se nosati Wink

LM nosi isključivo Light Armour, al s njim nećeš biti nimalo slab.
LM je jako kompleksna klasa za igrati, vidim po rasporedu tvojih skilova da se nisi baš snašao...Javi mi se ingame pa ti malo pojasnim šta i kako.

Vidim da u torbama imaš duple alatke, riješi se viška. Čuvaj samo stvari koje se mogu koristit za crafting...to im piše u opisu.

Toliko Wink



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sub lis 09, 2010 12:08 pm

Puno vam hvala na odgovorima jer ste mi uistinu pomogli te ce mi sada biti puno lakse igrat. cheers

Nisam znao dali cu te recepte moci kasnije opet kupit ili nesto sl. te nisam znao kako i sta no sada mi je sve jasnije te cu moci lakse igrat.

Dali je "explorer" ok za Lore mastera ili je bolje nesto drugo? Nekako mi se explorer najbolje uklapao u cijelu tu pricu sa Lore masterom. study

U banci vec imam more reepata pa cu ih "utopit" danas....a i ove kosti i ostale sitnice cu staviti na "aukciju".

Mozete mi samo jos reci koje tocno alatke da ostavim u torbi, a koje da prodam?

Hvala puno na odgovorima jer ste mi uistinu pomogli! Igra je predobra.....mislim da cemo se druzit malo vise vremena. cheers

P.S.

Vendori su...!? To jedini ne kuzim? Sad

Izvinjavam se radi ovoliko pitanja!

P.P.S.

Iduci tjedan napokon mi dolazi ekspanzija.....dosla placa! cheers cheers
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost sub lis 09, 2010 1:07 pm

ostavi prospectors tools, tailors tools i foresters tools.
vendori su trgovci/npc-i kod kojih dodes kupovat i tamo imas i sel i repair Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sub lis 09, 2010 1:18 pm

gugy4455 je napisao/la:ostavi prospectors tools, tailors tools i foresters tools.
vendori su trgovci/npc-i kod kojih dodes kupovat i tamo imas i sel i repair Very Happy

Ok...onda to ostavim i utopim sve recepte osim onih "singe use"?

Idem igrati malo...mislim "malo", do navecer... santa

P.S.

Jos "sitnica"....znam da na linku kojega dajem je lik na "milijuntom" levelu, ali nisam znao da mogu koristit i ova oruzja kao Lore-master!?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ta oruzja mi dolaze kasnije ili na koji nacin se mogu docepati tako necega, a ne samo "drvenog" stapa..... study

P.P.S.

Htio bih samo napomenit da ne mislim mjenjati klase jer ne volim bas igrati sa nekim "ratnicima" i sl.....eventualno cu se mozda prebacit i na Rune-keepera cim kupum ekspanziju.
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Ogulin ned lis 10, 2010 1:31 pm

Evo, da ne otvaram novi topic ovdje cu postati, pošto su isto početnička pitanja Smile

Trial mi istječe za 4 dana, i sada vlada panika. Kud, kako, kamo? Razz
Zanima me, koja mi je najbolja opcija da nastavim igrati prije nego dođe f2p? Koristim samo paypal, nikakve kreditne nit debitne kartice nemam.
Pronašao sam ovo --> [You must be registered and logged in to see this link.]

I čini mi se kao ok ponuda. Ali, da li mi se isplati? Dobro, to je ipak na meni da odlučim.
Znači, kada prođe trial samo ukucam ovaj kod koji sam kupio i nastavim igrati s istim likom? Bez ikakvih novih downloada i dodatnih plačanja?

Hvala swima.
Ogulin
Ogulin

Broj postova : 42
Age : 33
Lokacija : Ogulin
Registration date : 27.09.2010

MyLotro
Main character:
Class & Lvl:
Radiance:

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 ned lis 10, 2010 8:23 pm

Imam jos jedno pitanje.....kada nas ima malo vise, sa cime sa Lore-masterom "hilam" ekipu oko mene?
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by LatZee ned lis 10, 2010 10:01 pm

Beacon of Hope je ako se ne varam jedino cime loremaster moze healat druge (osim svog peta, naravno). Generalno, za healanje vam treba minstrel, runekeper ili barem captain, loremaster nije za to predvidjen.
LatZee
LatZee

Broj postova : 127
Registration date : 21.09.2008

MyLotro
Main character: Deda
Class & Lvl: Lvl 65 Minstrel
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 ned lis 10, 2010 11:13 pm

Puno hvala na odgovoru.... cheers

Ma danas je bila frka, bilo nas je dosta na questu a ja sam trebao healat druge izmedu ostaloga. Rolling Eyes
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by brajki uto lis 12, 2010 8:33 am

Ogulin je napisao/la:Evo, da ne otvaram novi topic ovdje cu postati, pošto su isto početnička pitanja Smile

Trial mi istječe za 4 dana, i sada vlada panika. Kud, kako, kamo? Razz
Zanima me, koja mi je najbolja opcija da nastavim igrati prije nego dođe f2p? Koristim samo paypal, nikakve kreditne nit debitne kartice nemam.
Pronašao sam ovo --> [You must be registered and logged in to see this link.]

I čini mi se kao ok ponuda. Ali, da li mi se isplati? Dobro, to je ipak na meni da odlučim.
Znači, kada prođe trial samo ukucam ovaj kod koji sam kupio i nastavim igrati s istim likom? Bez ikakvih novih downloada i dodatnih plačanja?

Hvala swima.

ej nemoj kupovati timekard ako si na trialu.
Prvo si kupio Shadows of angmar.
Ja sam vidio u merkatoru SoA za 90kn, a čuo sam da ima i jeftinije.
Ako želiš kupiti samo kod onda skokni na [You must be registered and logged in to see this link.]

tu imaš SoA za 15 Eur i uz njega dobiješ i 30 dana free acces.
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 44
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Ogulin uto lis 12, 2010 4:43 pm

brajki je napisao/la:
Ogulin je napisao/la:Evo, da ne otvaram novi topic ovdje cu postati, pošto su isto početnička pitanja Smile

Trial mi istječe za 4 dana, i sada vlada panika. Kud, kako, kamo? Razz
Zanima me, koja mi je najbolja opcija da nastavim igrati prije nego dođe f2p? Koristim samo paypal, nikakve kreditne nit debitne kartice nemam.
Pronašao sam ovo --> [You must be registered and logged in to see this link.]

I čini mi se kao ok ponuda. Ali, da li mi se isplati? Dobro, to je ipak na meni da odlučim.
Znači, kada prođe trial samo ukucam ovaj kod koji sam kupio i nastavim igrati s istim likom? Bez ikakvih novih downloada i dodatnih plačanja?

Hvala swima.
srecom da mi je paypal trenutno zamrzut jer sam izgubio karticu. Sutra ce biti u pogonu.
Da, nakon googlanja sam skuzio da je potrebno prije kupiti retail igru, i onda kasnije kupovati timecard. Sva sreca, inace bi spušil bezveze lovu.
Hvala brajki.
Jebiga, nema merkatora u Ogulinu Very Happy morat cu kupovati samo key (a i to mi treba).

ej nemoj kupovati timekard ako si na trialu.
Prvo si kupio Shadows of angmar.
Ja sam vidio u merkatoru SoA za 90kn, a čuo sam da ima i jeftinije.
Ako želiš kupiti samo kod onda skokni na [You must be registered and logged in to see this link.]

tu imaš SoA za 15 Eur i uz njega dobiješ i 30 dana free acces.
Ogulin
Ogulin

Broj postova : 42
Age : 33
Lokacija : Ogulin
Registration date : 27.09.2010

MyLotro
Main character:
Class & Lvl:
Radiance:

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sri lis 13, 2010 9:13 pm

Pitanje: koliko vremena mora proci ili sta vec da mogu u kin. house?

P.S.

Koga da ubijem pa da dobijem onu "light kozu" ili kako se vec zove... study
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost sri lis 13, 2010 10:01 pm

mozes uc kad oces ali imas swift svakih 1 h a za light hides moras low level zivotinje ubijat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sub lis 16, 2010 8:48 pm

Gdje u Zg kupiti i obje ekspanzije za LOTRO?

Digitalni download mi ne dolazi u obzir posto volim sve te "kutijice" i ambalaze (ima nas svakavih...a sta ces Very Happy ) pa me zanima gdje kupiti ekspanzije i koja je ekspanzija prva, a koja druga te sa kojom mogu staviti i nove klase (Rune-keeper me vuce k' sebi Laughing ).

Znaci dodem u trgovinu, kupim i to je to....samo da je u Zg i da ne moram cekati. Eventualno ako netko narucuje neku igru iz vana pa da mu se "pristekam" sa svojim ekspanzijama (u tome slucaju molim dobru dusu da mi posalje PM).

Vidimo se na Eldaru! cheers
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Berta sub lis 16, 2010 9:33 pm

Nadam se da se varam ali mislim da nemas box verzije morije kod nas, jedino da narucis iz vana

- druga classa ti je warden
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sub lis 16, 2010 10:39 pm

Berta je napisao/la:Nadam se da se varam ali mislim da nemas box verzije morije kod nas, jedino da narucis iz vana

- druga classa ti je warden

Znaci moriju narucujem iz vana? Hmm...ok....ima bar neka pouzdana stranica koja salje box verzije? Warden!? No bez ijedne ekspanzije ne mogu napraviti ni npr. Rune-keepera, a da bih njega napravio treba mi...? study
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Berta ned lis 17, 2010 3:09 pm

pa za wardena i rk-a ti treba mines of moria
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 ned lis 17, 2010 7:52 pm

Berta je napisao/la:pa za wardena i rk-a ti treba mines of moria

Onda prvo nju kupujem. Znas gdje je ima kod nas sto povoljnije za kupiti.....ili bar ako je netko prodaje neka mi se javi na PM?

Hvala!
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Berta ned lis 17, 2010 10:14 pm

a neznam al mislimda neces nac box verziju kod nas u prodaji, naruci si iz vana ako vec volis box verzije, a mirkwood, druga ekspanzije, nju uopce nemas u box verziji samo digital download
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 ned lis 17, 2010 11:37 pm

Berta je napisao/la:a neznam al mislimda neces nac box verziju kod nas u prodaji, naruci si iz vana ako vec volis box verzije, a mirkwood, druga ekspanzije, nju uopce nemas u box verziji samo digital download

Evo nasao sam Moriu, samo sa obzirom da sam samo igru platio 99 kn ovo mi izgleda skupo (makar to zapravo nije sa obzirom koliko inace kostaju igre):

Sophoslab: 295 kn

[You must be registered and logged in to see this link.]

Inace sa njima imam samo negativna iskusta. Kada sam htio kupiti LOTRO na niti jedan mail nisu odgovorili pa ih zaobilazim u sirokome luku.

Profil: 299 kn

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kod njih kupio LOTRO. Malo vece cijena, ali bar znam da imaju ono sto hocu...za razliku od Sophoslaba koji prodaje maglu.

Te najpovoljnija kupovina posto se kupuje samo CD Key, CroVortex: 119 kn

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dali netko zna koji web shop provjereno i brzo isporucuje box igre, a da je moguca kupovina PayPalom?

Ako nista drugo, kupujem igru u Profilu.....no rado bih prosao malo jeftinije ako mogu posto mi jos neke stvari trebaju....ncncnc...uvijek je tako!

HeadWall HeadWall

No najvise me strah da ne dode f2p pa da ne ostanem "zakinut" za invertory tj. "vrece" pa si nesto kemijam da si ipak napravim za svaki slucaj jos cetiri lika koja lako obrisem dok kupim ekspanziju. U biti...dali ih mogu najnormalnije obrisati i napraviti druge....ne bih htio ostati na samo tri vrece posto mi je i pet komada malo.

Mala preporuka....po vasem, koja jos cetiri lika da si napravim? Jedino sto ne zelim biti je dwarf (nisam gledao dali je neka klasa ogranicena samo na njih pa zato kazem). Hunter, Ministrel, Champion...? study
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by win32 sri stu 10, 2010 11:14 pm

Mi moze netko reci na kojem levelu kao Lore-master mogu koristiti i mac kao npr. prvi setup na ovoj slici:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sta napraviti da mogu koristiti i mac te da mi taj slot ne stoji prazan? Trenutno sam na 32. levelu.
win32
win32

Broj postova : 25
Age : 41
Lokacija : Dark Side Of The Moon
Registration date : 21.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost sri stu 10, 2010 11:21 pm

to je legendary trait znaci na lvl 45 minimum

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Gost čet stu 11, 2010 2:13 pm

nemoj baljezgat mitinel ako ne znaš, na lvl 39 kupiš knigu kod lm trainera i tako skupljaš stranice i na 41 lvl dobiješ prvi legendary slot, na 45 lvl drugi i na 60 lvl treći

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by MorciTheCroat79 čet stu 11, 2010 3:01 pm

Bicikl je napisao/la:nemoj baljezgat mitinel ako ne znaš, na lvl 39 kupiš knigu kod lm trainera i tako skupljaš stranice i na 41 lvl dobiješ prvi legendary slot, na 45 lvl drugi i na 60 lvl treći

U pravu si, ali moglo se to i puno ljepse rec!
MorciTheCroat79
MorciTheCroat79

Broj postova : 45
Age : 44
Lokacija : Međimurje
Registration date : 18.09.2010

[Vrh] Go down

Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :) Empty Re: Par pocetnickih pitanja....n00b..a sta sada :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.