Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Ostali MMOi Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.


Join the forum, it's quick and easy

Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Ostali MMOi Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostali MMOi

+2
Berta
Shibali
6 posters

 :: Offtopic :: Offtopic

Go down

Ostali MMOi Empty Ostali MMOi

Postaj by Shibali pon stu 30, 2009 1:27 pm

Igrate li (ili ste igrali) neke druge MMOe? Ako jeste bacite koju riječ o njima.

Ja sam počeo s Guild Warsom. Prošo sve kampanje uključujući i ekspanziju.
Odlična igra, nema mjesečne pretplate, idealna za ući u svijet online igri.
Super grafika, odličan gameplay i story driven questline.

Nije puni MMO (gradovi su javna mjesta, a sve ostalo instance) i endgame quest rewardsi
su i dalje XP i neki glupi neiskoristivi itemi što pri kraju podosta teško čini sakupljanje golda.
Sve u svemu jako zabavna igra koja, sa svim kampanjama, pruža puuuuno mjeseci zabave.

Nakon toga prešo na WoW zbog nekih RL prijatelja i moram priznat da ima daleko najdinamičniji gampelay
od svih MMOa što sam probao. Brzo i efikasno. Levelanje je zabavno, TONA questova i stvari za napraviti
(što ni ne čudi s obzirom da je igra vani već sto godina). Grafika je meni osobno dobra. Ljudi se često bune
na taj "cartoonish" look, ali to JE warcraft svijet. Sve igre iz Warcraft serijala su imale takvu grafiku i WoW u normalnoj
grafici bi bilo ko igranje Street Fightera u Tekken engineu... možda ljepo - al nije to to. Dapače, S novom ekspanzijom
i upgradeom u engineu, na max detaljima igra izgleda jako dobro.

Ono što je loše - je endgame. Nakon prođenih heroic dungeonsa i raidova... nema se apsolutno ništa za raditi osim opet
levelati altove... onda izađe patch - pa cijeli gear grind isponova. Zamorno i dosadno... pogotovo jer pravi radovi
(dakle oni koji donose korisne stvari) imaju lock od tjedan dana. O questovima neću ni pričati... Svi su totalno random,
i nepovezani. Odi tamo, ubij 10 ovog i donesi 10 onog. Naravno, ista stvar je u svim mmoima, samo se i u Guildwarsu
(ali i LotRou) to ipak svede na nešto više od čistog skupljanja trave... neki chain quest vodi k nekoj priči.

Također neko vrijeme sam proveo u Aionu koji je jaaaaako obečavao... kako gameplayom (nešto sporije od LotrOa moram priznat),
al dosta slično Guildwarsu (ali bez heroja i henchmana). Velika zamjerka u startu s moje strane je išla paleti boja koja se koristi u igri.

Nakon Guildwarsa i WoWa, Aion izgleda totalno blijedo... i tmurno. Svi likovi (čak i Elyos rasa koja je kao "dobra, šarena i vesela")
su SIVI i bez obzira na odličan CryTek engine - izgledaju gumasto... ko od plastelina skoro. Ono što trenutno Aion čini totalno
neigrivim (iako ponavljam, stvarno nije loše zamišljen i ima nekih sitnica koje su genijalno izvedene) je tooooooooona botova i
nepostojanje GMova na serverima.

U prosjeku na svakog "pravog" igrača, dolazi 2-3 bota koji konstantno grindaju iteme i mlate mobove što čini questanje gotovo
nemogućim kad se oko tebe nalazi 3-5 bota koji su u pravilu bar 5 levela viši od tebe. GMovima trebaju tjedni da odgovore na
ingame tickete, a na službenom forumu šute ko zaliveni na more postova otvorenih po pitanju botova. Najviše što su uspili smoći
snage reć je da i botovi plačaju pretplatu. Što je po meni iznimno bezobrazno.

LotRo sam počeo igrat negdi prije Aiona, al sam (za mene) izabrao totalno krivu klasu i napredak se činio nikakav.
Sad igram huntera, probao minstrela i guardiana - i svi redom su super. Ono što mi se možda i najviše sviđa tu, je totalno
opušten setting. Nema puno lajanja u trade channelu... nema prepiranja, nema nadmetanja nekog. GM služba me iznimno
iznenadila svojom brzinom (bilo je nekih problema sa transakcijama i kreditnim karticama), gdje sam dobio odgovor u roku
manjem od 24h. Random ekipa na koju se može naletiti po svijetu je totalno neočekivano spremna pomoć. (što se recimo
u WoWu neće dogoditi nikada osim ako lik nema koristi od toga. 100x mi se desilo da me hordaš krene mlatiti a kraj mene
1-2 lika iz alijanse samo stoje i gledaju. Nikom ni ne padne na pamet da nas TROJE može JEDNOG njega smrviti)

Free2Play mmoe ne mislim igrat ni u bunilu jer su ili smeće ili puni nekih "skrivenih" sitnica. Kod večine se radi o $ Shopu gdje
se jedino mogu kupiti (za pravu lovu jelte) dobri itemi, što čini obične igrače - neupotrebljivim u endgameu kad nemogu
dobit dobar gear...
Shibali
Shibali

Broj postova : 39
Registration date : 17.11.2009

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by Berta pon stu 30, 2009 2:09 pm

bome si se raspisao Smile

pa evo mene:
prvi mmo mi je LOTRO US poceo igrat prije nesto vise od dvije godine, dosao nisam znao ni kako se kretat ni kako kameru okrenit a bome ni sto je uopce skill, a kamoli ga stisnit jos Smile he he
e nakon LOTRO US dosao je na red LOTRO EU e tu sam vec bio faca znao sam i ubit moba cak Smile

nakon dvije godine lotro-a poceo igrat ddo, nije los cudan je ali i zanimljiv ponekad, igram ga rijetko jer mi brzo dosadi a i sa BoSWIM nemam vremena za njega

to je to Smile
jos uvijek igram lotro Smile
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by LatZee pon stu 30, 2009 4:07 pm

DDO je po konceptu slican GWu, grad je jedini kao zajednicki dio, sve ostalo su instancirani questovi vise manje, igra cak i nije tako losa, iako dugorocno nije ni slucajno f2p, negdje preko levela 10 cca nema apsolutno nikakvog free sadrzaja. Ja sam cak uzeo mjesec dana VIP, mislio malo probati taman ovih mjesec dana do SoMa, ali eto, malo je guzva napala pa bas i nisam previse vidio Razz
LatZee
LatZee

Broj postova : 127
Registration date : 21.09.2008

MyLotro
Main character: Deda
Class & Lvl: Lvl 65 Minstrel
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by Gost pon stu 30, 2009 6:14 pm

slušaj ti ostarjeli gerijatričaru, dovuci svoje dupe u DN...dosta baljezganja na forumima Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by Fallric pet pro 25, 2009 11:46 pm

ja sam bio prije par mjeseci kupio Age of Conan, i prvih par dana mi se cinila zanimljiva a onda sam skuzio da je bezveze Very Happy Ima previse klasa a svaki drugi je barbarian ili assasian, ak ko ima viska i novaca i zeli probat to sranje od igrice ja cu mu posudit acc na neodređđeno vrijeme, sam si trete kupit pre paid Very Happy Very Happy
Fallric
Fallric

Broj postova : 55
Age : 30
Lokacija : Sisak
Registration date : 02.08.2009

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by Talumaril sub pro 26, 2009 1:00 am

Ja sam igrao sve MMOe ikad, uslijed profesionalne deformacije i neizlječive ovisnosti o digitalnoj zabavi. Ali nikad ništa 2+ godine. Drugi MMOi dođu i prođu, privuku me blještavim zvonicima i zviždaljkama, ali samo LOTRO ostaje.

LOTRO je AIR fuckin' TIGHT.
This game did everything RIGHT.

Oops. Rima.
Smile
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by segregator pon vel 01, 2010 11:49 pm

Talumaril je napisao/la:Ja sam igrao sve MMOe ikad, uslijed profesionalne deformacije i neizlječive ovisnosti o digitalnoj zabavi. Ali nikad ništa 2+ godine. Drugi MMOi dođu i prođu, privuku me blještavim zvonicima i zviždaljkama, ali samo LOTRO ostaje.

LOTRO je AIR fuckin' TIGHT.
This game did everything RIGHT.

Oops. Rima.
Smile



Pretpostavljam da IPAK nisi igrao DAOC

segregator

Broj postova : 21
Registration date : 01.02.2010

MyLotro
Main character: Segrawen
Class & Lvl: 65 Captain
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Ostali MMOi Empty Re: Ostali MMOi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 :: Offtopic :: Offtopic

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.