Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Lose-Lose Situation Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.


Join the forum, it's quick and easy

Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Lose-Lose Situation Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lose-Lose Situation

+4
Kapetanili
Patuljak
Kharadrim
Talumaril
8 posters

Go down

Lose-Lose Situation Empty Lose-Lose Situation

Postaj by Talumaril čet oľu 12, 2009 11:34 pm

Dakle, developeri našeg najdražeg MMo-a su u Morii donijeli neke doista upitne dizajnerske odluke, a ovo što ću vam sad ispripovjedati je vjerojatno najbizarnija.

Grand Stair.
Bio sam pet-šest puta unutra, i očistio sve questove - osim tri.
Onda sam se zainatio da ću riješiti ta tri i očistiti GS do kraja. Pa sam uletio u nekoliko QM-ova. Ništa. Pobijem sve, osam bossova, a ta tri questa i dalje stoje.
Napokon, nakon podužeg guglanja, skužim da su sva TRI questa vezana uz jednog jedinog moba - Devoteda.

Dakle, da bi riješio Mazog's Minions, Steps of the Grand Stair i Fanatic and His Devoted, moraš ubit tog jednog pizduna.

Reko, nema frke. Nije mi bilo jasno kako to da sam u tih deset GS-ova baš svaki puta fulao Devoteda, ali sam bio ziher da ću mu posvetiti maksimalnu pažnju next time.
I skupim ja opet GS QM na jedvite jade.
Dođemo do Igasha, gdje bi Devoted trebao biti, ALI U Quest Modeu NEMA DEVOTEDA.
Tamo je samo Igash. Sad već lagano lud reko - dobro. Idemo onda u HM pa da ubijem to đubre.
Super, u HM-u se Devoted stvarno pojavljuje, ali kad ideš u HM, onda ti OSTATAK FS-a NE DA DA UBIJEŠ DEVOTEDA, jer ako ga ubiješ gubi se HM status instance, a ekipica je tamo došla farmat cuffove sljedećih sedam sati.

Znači, da bi ubio Devoteda i riješio ta TRI questa, moraš ići u HM da bi se Devoted pojavio, ali kad ga ubiješ, izlaziš iz HM-a.
Dakle, imaš ekipu koja ide na HM i ne želi ubiti Devoteda ili imaš QM ekipu koja bi htjela ubiti Devoteda, ali ga tamo nema.

I tako sam danas bio prisiljen de facto zajebat jedan kompletan FS.
Išla je HM ekipa, jer jedino tako imam shot at Devoted. Spremali su se farmat Igasha do iznemoglosti. Iako ne znam zašto, jer svi imaju kacige, bar jedan cuff svaki, bar jedan diamond stud svaki i fakat su super opremljeni. Rekao sam im da mi treba Devoted. Još dvojica u FS-u su imala iste questove. Isto im je trebao Devoted ali su šutjeli ko zaliveni. Rekli su mi da ga ne diram. U tom trenutku sam odlučio da ga neću dirati ako sve bude išlo glatko, ali bio sam silno revoltiran što uopće moram prolaziti kroz sve te začkoljice da ubijem moba od 7000 morala samo zato jer su developeri bili pijani kad su to tako složili... i imao sam i plan B u pričuvi. I krenemo mi na Igasha i ja se full posvetim boss fightu, ali nas Igash zabije. Sve ide super do pred kraj i onda nam je ubio healera, došli archeri (taj dio su valjda popravili) i morali smo pobjeći.

Ide drugi run, i ja vidim da netko sa AoE-om (imali smo dva champa) tuče sve živo pa tako i Devoteda. Devoted sa 7000 pada na 5000 pa 4000 pa na jedno 2600. Tu počinje njegov spori pad, a ja tu odlučim da mi je dosta te dizajnerske debilane i da ovima neće pasti kruna s glave ako jedan run dobiju normalne rewardove a ne uber 1337 tisuću škrinja. Devoted je bio na 246 kada sam odapeo strelicu. A Igash je PONOVNO vajpao FS. Ja sam se spasio s Desperate Flightom.

U općoj pomutnji sam rekao da moram ići, što je uostalom bila i istina, i bok.
Poslije sam vidio da traže novi izvor DPS-a, sigurno se javio neki hunter u 4 sekunde i pošli su dalje on their merry way.

Eto. Tako su me developeri prisilili da se ponesem ne odveć fer prema ekipi u tom FS-u.
Nisam bio baš zadovoljan, ali nisam više mogao gledati ta tri questa u Quest Logu nakon šestotog prolaska GS-om.

Što biste vi učinili?
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Kharadrim pet oľu 13, 2009 12:00 am

pozvali kinsmene upomoc.

definitivno. isao bi u tu instancu s random FSom samo ako nebi ekipu iz swima uspio organizirati za ta 3 questa

ali iz ovog sta si napisao ne vidim da si zajebao svoj party. ako je neko zajebo, to je bio taj champiion sa AoE sumanutoscu.nakon toga, koliko sam skuzio, svejedno biste zaginuli i morali se vratiti, tako da je svejedno dal ste povukli tog baju sa sobom ili ne.

sve u svemu glupost. to da moras ic na HM da ti se uopce pojavi quest monster, to je fakat veliki propust

e i sad pitanje + zabezeknuce ... ja sam mislio da je razlika izmedju QM i HM jednostavno u tome kak odigras i kak se ponasas unutar instance. zar mozes to negdje birati? kako izaberes da hoces HM? izbivam li fakat toliko dugo da bi to trebao znati, a ne znam? pls hlep
Kharadrim
Kharadrim

Broj postova : 673
Age : 46
Registration date : 11.03.2008

http://www.kkcrew.com

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Patuljak pet oľu 13, 2009 12:44 am

Zakleo bi se da sam ubio Devoteda u Quest modu, ne znam možda sam u krivu.
Patuljak
Patuljak

Broj postova : 392
Age : 45
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Gost pet oľu 13, 2009 3:07 am

mislim da je poenta u GS u tome da (sjećate se one svađe na početku, warg rideri i ona 2 boss) da 1. dio treba odradit kao i na HM...dakle stići do onog bossa sa fightom u roku od 10 min, jer ako to ne bude onda oni pobunjeni orci napanu IGASHOVE snage i ubiju Devoteda tako da ga kasnije ne bude.

Nakon toga možete ići po volji, samo treba odradit onog bossa unutar 10 min Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Kapetanili pet oľu 13, 2009 1:13 pm

Sram te bilo Tal!!! Razz
Kapetanili
Kapetanili

Broj postova : 1151
Age : 40
Lokacija : Ljubinje
Registration date : 26.06.2008

MyLotro
Main character: Kapetanili
Class & Lvl: Champion level 65
Radiance: 125

http://www.porodicasikimic.com/

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Durmitor pet oľu 13, 2009 3:22 pm

Konstantno citam necije jadikovke oko instanci u Moriji.... vidis, meni je cijela Morija nekako dopizdila. Ocito nema dovoljan appeal (meni, subjektivno) da bi me zadrzala... vec sam se vratio u Eriador sa altom. I tamo gustam. A sada kada vidim sva ta farmanja i bugove po instancama sve sam blize odluci da ih nikada ne posjetim. Totalno u meni izazivaju jedan negativan i odbojan feeling. Nesto sto komp. igri definitnivno ne treba. Pa, jebo radiance i lignju.
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Gost pet oľu 13, 2009 4:23 pm

Čuj, ljudi su čudne biljke, uvijek "Easy Way, not Highway" Very Happy

Sve se može odraditi bez exploitova i bugova, to je samo na ekipi da se odgovori...osobno sam sve instance (imao sam sreće) odradio i s bugo i bez njega...i naravno da je bolji i zanimljiviji način bez bugova...al ne možeš svima udovoljiti...

A tvoj odluka da ne posjećuješ instance...pa recimo ja bi te zamolio da to ne učiniš, jerbo bi nam jedan LM dobro došao, nama koji zadnjih dana radimo iste te instance na HARD WAY Wink bez bugova Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Talumaril pet oľu 13, 2009 4:40 pm

Što je najbolje, mislim da će se lignja totalno moći zaobići, jer u Lothlorienu dolazi neka 12-man instanca gdje će isto padati 1st Age Weapons i Items.

Ali morat ćemo je bar koji put pomaziti. Smile

Vanja, ima u jednom drugom threadu dosta detaljan opis HM-ova i QM-ova, bitno je napomenuti da se HM može "aktivirati", odnosno, ako instancu prolaziš na jedan način onda si u HM-u i dobiješ više rewardova i bolje rewardove. Paradoksalno je da je HM zapravo brži i lakši način, a mene je zabezeknulo to što u QM-u ipak ne pada komponenta za Radiance oklop, dakle, hoćeš-nećeš, moraš ići u HM varijanti želiš li imati najbolji oklop u igri.

No, uza sve to, meni su sve te instance jako zabavne, zanimljive i odlično dizajnirane. Ovaj HM / QM način mi je vrlo čudan, ali instance su fora.
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Patuljak pet oľu 13, 2009 5:04 pm

Apsolutno ne želim zaobići lignju. Štoviše želim je rušit kad tad.
I mene živciraju bugovi i exploitov, ali ljudi budimo realni to je normalno kod igre ovakvog opsega. Za par mjesesci ili godinu ljudi će normalno radit sve te instance, onako kako su i zamišljene. Većina se da i sad normalno odigrat.
Meni su inače instance super! Ništa lošije od CD ili Urgartha u kojima smo uživali dok smo bili mladi.

I present you an Elite Orktulj!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Patuljak
Patuljak

Broj postova : 392
Age : 45
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Morgo pet oľu 13, 2009 8:19 pm

Krky, užasno mi je čudno to što kažeš. Mi smo danas radili GS quest mode i lažerno smo ubijali monstera po monstera i na karju došli do Ikasha i devoteda i zabili ih obojicu...
GS ima nevjerojatnih 15 questova i super je što ih možeš odraditi u jednom runu.
Nakon toga smo odradili i 1 HM run u GS i Kalmia zgrabila čizmice s rollom 99! Very Happy
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Talumaril sub oľu 14, 2009 7:53 pm

Jedino ako su to promijenili u tih 24 sata razlike.
Jer ja sam bio u Quest Modeu i Devoteda nije bilo. Svi ostali questovi se doista odrađuju u jednom runu (a sad očito i svi questovi), ali ovaj je bio uhvaćen u tom limbu koji su valjda developeri napokon odlučili srediti.

Kad sam ja došao do Igasha, nije bilo ni Devoteda ni Archera, i još mi je ekipa rekla da ga nema, pa su mi to bili dosta dobri pokazatelji da ga nema. Jer ga nije bilo.
Smile

Tuljak, izgledaš... neopisivo.
Smile Smile
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Liinras sub oľu 14, 2009 10:32 pm

Nema Devoteda ako se ne dođe do onog drugog bossa u 10 min kako što reče Dare Lav.
Liinras
Liinras

Broj postova : 382
Age : 40
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 18.07.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Morgo sub oľu 14, 2009 11:13 pm

Nije točno Liinras... Mi smo došli do 1. bossa za nekih 15 minuta. Taman su one 3 patrole navalile uz stepenice prije nego smo ih stigli napasti.
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Gost ned oľu 15, 2009 1:20 am

pa stigli ste na vrijeme, da ovi ne ubiju devoteda....kad zakasniš bude onim veliki slovima preko ekrana napisano, kao nešto..." Igash's Devoted dies....bla bla bla"

Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by brajki ned oľu 15, 2009 10:02 pm

Morgo, stigli smo na vrijeme. Zato je i bio Devoted tamo.
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 44
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Morgo pon oľu 16, 2009 12:48 am

Imao sam dojam ko da nismo... Jer se nismo morali borit s one 3 grupe na platou ispred prvog bossa.
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by brajki pon oľu 16, 2009 6:53 am

a da imaš pravo. Možda smo stigli prije nego su ubili Devoteda, ali nakon što se pokrenule borbe??
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 44
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Lose-Lose Situation Empty Re: Lose-Lose Situation

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.