Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Kasnjenje na dogovorene akcije Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.


Join the forum, it's quick and easy

Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Kasnjenje na dogovorene akcije Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kasnjenje na dogovorene akcije

+2
Berta
Durmitor
6 posters

Go down

Za ili protiv?

Kasnjenje na dogovorene akcije Vote_lcap29%Kasnjenje na dogovorene akcije Vote_rcap 29% 
[ 2 ]
Kasnjenje na dogovorene akcije Vote_lcap71%Kasnjenje na dogovorene akcije Vote_rcap 71% 
[ 5 ]
 
Ukupno glasova : 7
 
 

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Durmitor sri stu 05, 2008 10:30 pm

Predlazem da se ekipi koja kasni vise od 25 minuta na dogovorene raidove, a prijavili su se na webu i nisu uz prijavu najavili da ce doci kasnije od dogovorenog, oduzme recimo 100 DPK...

Komentari?
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Berta sri stu 05, 2008 10:39 pm

Definitivno protiv, dosta igraca je tu radi toga da uziva a na ovaj nacin ce im to postati obveza
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Durmitor sri stu 05, 2008 10:46 pm

Jebiga, al je neodgovorno prema nama koji cinimo sve da stignemo na vrijeme....
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Berta sri stu 05, 2008 10:47 pm

to je istina al zato imamo zamjene Smile
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Durmitor sri stu 05, 2008 11:59 pm

slazem se... ako i one ne kasne Very Happy
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Talumaril čet stu 06, 2008 4:42 am

Ovak. Potpuno se slažem i sa Matkovom i sa Bertinom stranom.

I meni se zna dogodit da štimam cijeli dan i polomim se ne bih li stigao na vrijeme, a onda još čekamo nekog sat vremena.

S druge strane, ovo što Berta kaže stoji.

Zato predlažem svojevrsni kompromis.
25 minuta je fina brojka. Nije previše za čekati, a nekad ti taman još toliko treba da središ sve i opušteno uđeš u virtualne ljepote Međuzemlja.

Ajmo onda ovako - ako netko vidi da će kasniti više od 25 minuta, neka se javi sa nekakvom porukom bilo kome, putem bilo kojeg medija.

Ili će to biti poruke u stilu "ljudi, jebiga, kasnim, nek uleti neko umjesto mene pa vam se priključim poslije ak bude mjesta" ili u stilu "e, ljudi, tu sam, pliz strpite se, sorry, jurim cijeli dan, al furao sam bolesnu tetu sad u bolnicu, evo me, stižem za 10 minuta kktnxbye".

Onda normalno da nikom ne bi bio bed pričekat. Ako ni traga ni glasa ne stigne od čovjeka, a zna se da je dogovor u neko doba, onda mislim da ni Ženevska konvencija ne bi imala ništa protiv da se taj čovjek jednostavno otpiše za tu večer i da se ubacuje prva sljedeća zamjena. Ne bih mu oduzimao DK bodove, ali mislim da se može ići bez njega. To je kao neki penalty i to je to.

Ali mislim da se u 98% slučajeva može javiti ili u toku dana ili neposredno prije.
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by brajki čet stu 06, 2008 10:39 am

Jednostavno tko kasni treba uzeti zamjenu i to bez čekanja, jer ako se dogovori u 19h, onda se tada treba krenuti, ako se misli da većina ili netko neće moći stići do tada onda se stavi raid za 19:30 ili 20h, a ako nema ni zamjene onda niš drugo nego čekat tko se prvi pojavi. Mislim da je dovoljna kazna za kašnjenje da se izgubi prilika za raid.

Da rezimiram, ako je dogovoren raid za 20h, u 20:00 se počinje pozivati po listi, ako netko nedostaje a zamjena je tu onda se ubaci zamjena i to je to, ako nema ni zamjene treba malo pričekat i onda lff da se popune redovi iz vana i ćao đaci. Mislim da je to fer i da se ako se tako dogovorimo nema tko što ljutiti.

Zašto govorim da se ne bi trebalo tolerirati kašnjenje, to je zbog psihe ljudi koji ako znaju da će se tolerirati 25 min, onda kao početak raida ne uzimaju 20:00h nego 20:25h.
Jedan dio ljudi to radi jer su takvi i uvijek idu nešto raditi na knap, a drugi si zbog ovih prvih misle pa što ću dolazit ranije kad im treba još pol sata da se organiziraju i to tako onda ide u nedogled...
Očiti primjer iz RL je akademska četvrt.
npr predavanje počinje u 8:00 i studenti kasne, onda profesor kaže dobro vidim da nemožete stić ajmo počet u akademsku četvrt (dakle 8:15h) i gle vraga opet (uglavnom isti ljudi) kasne i na tu akademsku četvrt, jer si misle aha ovo počinje kasnije pa ću krenut idućim busom i sl....
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 43
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Durmitor čet stu 06, 2008 11:48 am

...ma ok, ne treba sjec glave za kasnjenje i ako mislite da je skidanje DKP-a prestrogo, mozemo i nesto drugo smisliti... ipak je to igra, i gomile RL obaveza su normalno prioritetnije... samo neko pravilo oko kasnjenja moramo sloziti, zbog preostalih 10-ak ljudi koji su se pojavili na vrijeme i cekaju...
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Morgo čet stu 06, 2008 11:54 am

Potpuno se slažem s Brajkijem.
Zamjene su tu da zamijene ljude kojih nema u dogovoreno vrijeme.
Ako se kreće u 20h, onda se od 20:00 do 20:05 popunjavaju redovi s ljudima s popisa. Ako njih nema, onda se uzimaju zamjene i kreće se.
Ako ljudi s originalnog popisa dođu kasnije, oni imaju status zamjene (ako žele).
Ne bih penalizirao bodove jer se to kvari zabavu. A akcija se zbog kašnjenja opet neće moći odigrati do kraja.
Po ovom Brajkievom prijedlogu se kreće na vrijeme i nitko neće biti oštećen ako zakasni.
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Talumaril čet stu 06, 2008 12:06 pm

Može i tako.
To kaj Brajki veli je u redu.

Ali mislim da ako netko javi da će doći jako skoro (ali da to stvarno bude u 5-10 minuta nakon ugovorenog vremena, 25 jest malo puno, come to think of it), onda se mogu obaviti sve ostale stvari prije i može se pričekati tu osobu.

Uglavnom, popravljamo se, ali možemo biti još točniji. Ajmo u ponedjeljak fakat probat do 20:10 bit u Riftu.

/fingers crossed
Talumaril
Talumaril
Admin

Broj postova : 1222
Age : 49
Lokacija : Beside Myself
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Talumaril
Class & Lvl: Hunter, level 65
Radiance: Yes. :)

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Kharadrim čet stu 06, 2008 12:44 pm

ja sam se vec prije izjasnio na slicnu temu, nebi uvodio nikakve penalizacije, vec smo se slozili, to smanjuje zabavu, stvara osjecaj obaveze i tak dalje.

istina je, odredjena obaveza postoji jer ipak na svakog od nas ceka jos 11 ljudi.

mislim da je mozda problem u tome sta ljudi "rift u 20h" shvacaju kao vrijeme kad se trebaju spojiti... najljepse bi bilo kad bi se svi spojili malo ranije, obavili repair, kupovinu potiona, ciscenje inventorija itd, u da smo u 20:00 svi u raidu i pred vratima rifta (ili u kampu)

evo prijedloga... mozemo kad najavljujemo rift staviti ovakav poziv

"Rift (datum), 20:00h
Logon time: 19:30h
Last ready check: 19:50"

ako nekog nema do 19:50 (ili kad se dogovorimo za ready check) krenemo organizirati zamjene, ako se taj neko ne pojavi, krecemo sa zamjenama u 20:15

znam da svako ima drukciji raspored i obaveze, ali vjerujem da se moze dogovoriti dolazak na vrijeme. ako je nekome bas frka, a prijavio se za rift i isao bi, sta se mene tice nije problem da kaze "cujte decki, ja sam sigurno in, samo bojim se da necu stic bas u 20 sati, nego oko 20:20", ja cu prvi rec da nema frke. mislim da se lako sve dogovorimo, samo da se zna na cemu smo

eto Smile uglavnom, mislim da se samo svi moramo naviknut da se spojimo bar par minuta prije od dogovorenog startnog vremena za rift Smile
Kharadrim
Kharadrim

Broj postova : 673
Age : 46
Registration date : 11.03.2008

http://www.kkcrew.com

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Durmitor čet stu 06, 2008 1:21 pm

"Rift (datum), 20:00h
Logon time: 19:30h
Last ready check: 19:50"

Ne slazem se. Ja uvijek imam potione spremne dan prije i spajam se u 19,50-19,55 te sam spreman za pokret u 20,00. Nema mi smisla spajat se 30 minuta ranije i cekat....


Ova zamisao da se ljude ceka do 20.10 (ako je dogovor u 20.00), pa ako se ne pojave postaju zamjene a zamjene ulecu - je ok. Moze i tako. Samo da se krene na vrijeme i da mi koji dodjemo na vrijeme ne ispadamo konjine koje cekaju...
Durmitor
Durmitor

Broj postova : 540
Age : 47
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Gyala
Class & Lvl: RK 65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by brajki čet stu 06, 2008 1:34 pm

Fora je u tome što akcija dosta dugo traje tako da se zbog otezanja starta može dogodit da se odustane od 1 bossa i slično.

A i nije u redu da 11 ljudi čeka 1 osobu, ako su recimo 3 zamjene spremne uskočiti i sa zamjenom se može odmah krenuti u akciju.
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 43
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Kasnjenje na dogovorene akcije Empty Re: Kasnjenje na dogovorene akcije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.