Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Od polu-klase do neuništive mašine Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.


Join the forum, it's quick and easy

Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor
Od polu-klase do neuništive mašine Log10
[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od polu-klase do neuništive mašine

+2
Berta
Morgo
6 posters

Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Morgo čet tra 17, 2008 3:17 pm

Evo, da načnem i ovaj dio foruma jer konačno više nisam jedini burglar u Kinu! Jupi! Very Happy

Za početak da sortiram abilitye po važnosti:

1. Agility
2. Fate
2. Might
4. Will
5. Vitality

Burglar se u početku može činiti kao najgora moguća klasa, a uz loše korištenje skillova, ona to ujedno i je.
Zato savjetujem da se svaki skill dobro prouči jer ono što je u prvi mah možda beskorisno, kasnije može spasiti glavu.

Osnovna stvar je prepoznati kad treba koristiti koji stance. Trenutno imamo 2: stealth i mischief.

Stealth je najbolji prijatelj solo questanja, bez obzira da li treba pobiti sile zla ili se provući do nekog quest itema nezamijećen. Kad planirate borbu solo, savjetujem da kao trait equipate onaj koji vam smanjuje cooldown skilla aim (Focused Eye). Taktika je vrlo jednostavna: Stealth, počnete prilaziti žrtvi, Reveal Weakness, Diversion (da vam žrtva okrene leđa), Aim. U ovom trenutku ste već iza leđa debuffane žrtve i opalite najjači attack - Surprise Strike. Vrlo vjerojatno je zbog aima ovaj hit bio critical pa nastavite dalje s napadima koji su izvedivi u critical chainu: Burglars Advantage, Double-Edged Strike, a na višim levelima i Exposed Throat ili Flashing Blades. Nakon ovog žestokog napada možete nastaviti s normalnim napadima i critical chainovima (kad krenu), a ako je protivnik tvrđi orah, onda ga ne bi bilo loše debuffati s nekim trickom.
Stealth je koristan i u FS-u od 2 igrača, ali u većim FS se pokazuje kao dosta nespretan jer cijela procedura traje možda i duže nego bi trajao direktni napad svih članova FS-a na target.

U situacijama s 3 ili više članova FS-a se nabolje prebaciti u Michief stance. Najveća prednost ovog stancea je što vam smanjuje cooldown Riddlea na pola minute, a kako Riddloev daze i traje pola minute, to znači da jednog monstera (humanoida, zmaja ili crva) možete konstantno držati izvan borbe dok se FS konačno ne prebaci na njega kao zadnji target u fajtu.
U FS-u će uloga burglara kao damage dealera najčešće biti sekundarna uz huntere i champione pa se probajte više orijentirati na debuff. Trickovi su dosta močna oružja koja svima pomažu, a s vremena na vrijeme možete maknuti svaki trick i s time npr. stunati protivnika (Startling Twist) ili u slučaju frke vratiti sebi malo morala. Bez obzira zašto ste maknuli trick, užasno je važno baciti novi čim prije (ako vam je bolji na cooldownu, bacite i lošiji privremeno) jer bez aktivnog tricka će neprijatelj brzo anulirati efekt koji ste postigli micanje tricka. 2 tricka koja su po meni najvažnija su svakako Disable i Dust in the Eyes. Enrage je dobar, ako vam boss napadne healera pa ga vi s tim skillom tjerate da naizmjence tuče svakog člana vašeg FS-a.

Također, ne zaboravite u težim borbama koristiti Exploit Opening ili Trip da pomognete svom FS-u. Nije loše prije aktiviranja ovog napada (ili prije teškog fajta) najaviti koju boju treba stisnuti u FS skillu.

Evo i 2 korisna linka:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Eto, to je bila lekcija za uvod i za niže levele burglara. Budem napisao još par korisnih savjeta ovih dana, kad mi nešto padne napamet, a ako imate bilo kakvih pitanja, nemojte se ustručavati! Smile
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Berta čet tra 17, 2008 3:19 pm

oho svaka cast na clanku, tako bi se trebalo napraviti za svaku classu i craft profesiju, bar cetvrtkom kad imamo vremena Razz
Berta
Berta

Broj postova : 1818
Lokacija : Osijek
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Faerdhur pet tra 18, 2008 3:40 pm

Berta je napisao/la:oho svaka cast na clanku, tako bi se trebalo napraviti za svaku classu i craft profesiju, bar cetvrtkom kad imamo vremena Razz


Nikad se nema vremena Smile

Ali gornji clanak o Burglaru je definitivno ono sto trebam sada na pocetku. Ako to Morgo nastavi oblikovati i dodavati, mogao bih se drzati toga kao handbooka za cijeli razvoj lika (Chedo, burg). Slozit cu jedan pdf ili txt s cijelim opisom burglara (by Morgo Smile) i drzati se toga kao dnevno citanje uz biblijske stihove i sure iz Kurana Very Happy

Trebam jos savjet, a ne trazi mi se sad po forumu, koji vocation i profesiju da izaberem. Main champ mi je armsman, weaponsmith, grand master. A ovaj burg? Sto s njime? Sto je isplativo i meni i kinshipu kao itemi, ali i za lovu vani u AH?
Faerdhur
Faerdhur

Broj postova : 15
Registration date : 17.04.2008

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Morgo pet tra 18, 2008 4:33 pm

Za burglara kao takvog je korisno da može raditi medium armore (tailor), ali weaponsmith je možda još korisniji jer si sam (pod uvjetom da ti netko šalje ingote) možeš izrađivati oružja i razne "zezalice" (tipa stun-dust ili bag of marbles), a bome i throwing axes s obzirom da će ti to vjerojatno biti jedini oblik ranged napada.

S druge strane, u našem kinu stvarno ne moraš brinuti da nećeš imati dobar armor ili oružje, a ako nekom weaponsmithu pošalješ ingote, lako će ti složiti sve ovo što sam gore naveo...

Možda je zato najbolje, s financijske strane uzeti explorera i mlatiti pare na drvima i ingotima! A explorer ima i tailora... Smile
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Buga pet ruj 26, 2008 4:48 pm

mene je kao burglara posebno iznenadila korisnost skila Enrage bačenog na jače mobove u fs od dvoje.U isto vrijeme većinu vremena se mob vrti oko sebe neznajuči koga bi prije udario Smile)
Mjereno s dust in eye puno povoljnije za ovakav fs.Šteta koju svaka jedinica pretrpi je znatno manja kao i kolicina dmg (proporcionalno i repair bill ) te jedva potrebno hilanje,s dust in eye je jedna jedinica bila skoro unistena ili u bijegu uz to volim bacit i onaj skil koji za 50% produzuje provedbu napada te povremeno,ne nuzno i skidanje skilova s dazenjam.

jedan skill kojem ne nalazim neku vrijednost je onaj u stealth modu kada bacaš vic na moba.Efekt nikakav osim što se stealth prekine, ili nešto radim pogrešno ????
Buga
Buga

Broj postova : 102
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Registration date : 08.07.2008

MyLotro
Main character: Buga
Class & Lvl: Burglar lvl65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Morgo pet ruj 26, 2008 6:41 pm

To je joke skill.
Služi da svoju ekipu natjeraš da kihne.
Nažalost skill češće ne upali nego što upali... Sad
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Buga pet ruj 26, 2008 9:22 pm

da baš tako.

Još me zanima jel ti ikad s skilom za pljačkanje mobova iz stealtha palo išta korisno?
Buga
Buga

Broj postova : 102
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Registration date : 08.07.2008

MyLotro
Main character: Buga
Class & Lvl: Burglar lvl65
Radiance: 120

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Morgo pon ruj 29, 2008 8:44 pm

Od tog sam odustao jer ne možeš dobiti ništa što ti taj monster inače ne bi mogao dati.
Npr. Greatsword of might i sl.
Morgo
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Samokres čet ruj 03, 2009 9:23 am

Link za traitove ne radi,no mene je zanimalo dali je bolje treitat justice ili valour za moral (iako je najbolje oboje). no radije bi taj jedan slot iskoristio za neki -% incoming damage ili resist. hvala

Samokres

Broj postova : 166
Age : 34
Lokacija : Cerna
Registration date : 27.08.2009

MyLotro
Main character:
Class & Lvl:
Radiance: 0

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by brajki čet ruj 03, 2009 2:29 pm

ja na svom burglaru imam i justice i valour. Čitajući po forumima čini mi se da su ta dva uz Determination nezaobilazna traita za burglara. :-)

Morgo svaka čast na članku. Moram priznati da sam eksperimetniranjem taktike i sam skužio dobar dio stvari koje si napisao (ali mi je dosta trebalo da to skapiram).
brajki
brajki

Broj postova : 1096
Age : 43
Registration date : 11.03.2008

MyLotro
Main character: Brajkior
Class & Lvl: Hunter lvl 65
Radiance:

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Samokres pet ruj 04, 2009 9:27 am

hvala brajki,mislim da ću i ja stavit oba čim mi se otvori slobodan slot Very Happy

Samokres

Broj postova : 166
Age : 34
Lokacija : Cerna
Registration date : 27.08.2009

MyLotro
Main character:
Class & Lvl:
Radiance: 0

[Vrh] Go down

Od polu-klase do neuništive mašine Empty Re: Od polu-klase do neuništive mašine

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.